Osas­tot

Tältä sivulta löydät Lapin alueella toimivien Vasemmistoliiton paikallisyhdistysten yhteystiedot kunnittain. Lisätietoja voit kysellä pohjoisten piirijärjestöjen toiminnanjohtajalta Jaakko Alavuotungilta (jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi, p. 0500 584 055). Täällä voit liittyä Vasemmistoliiton jäseneksi!

ENONTEKIÖ

Vasemmistoliiton Lapin piiri ry.

toiminnanjohtaja Jaakko Alavuotunki
p. 0500 584 055
jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi

INARI

Inarin Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Timo Väisänen
p. 0400 696 276
timsavaisanen@gmail.com
Facebook: Inarin Vasemmisto

KEMI

Kemin Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Albana Mustafi
p. 046 554 0086
albana.mustafi@kemi.fi
Toimisto: Nahkurinkatu 5, 94100 Kemi
Facebook: Kemin Vasemmistoliitto

Kemin Aikamme Naiset ry.

puheenjohtaja Minna Hakanen
minhakane@gmail.com

KEMIJÄRVI

Kemijärven Vasemmistoliiton kj.

puheenjohtaja Juha Pikkarainen
p. 040 358 2656
juha.pikkarainen3@gmail.com

KEMINMAA

Vasemmistoliiton Keminmaan kj.

puheenjohtaja Helena Halttu
p. 040 742 9027
helena.halttu@pp.inet.fi

KITTILÄ

Vasemmistoliiton Kittilän kj.

puheenjohtaja Oula Vuolli
p. 040 033 0045
kittilanvasemmisto@gmail.com

KOLARI

Kolarin Vasemmiston kj.

puheenjohtaja Voitto Vaattovaara
p. 040 579 1461
voitto.vaattovaara@pp.inet.fi

MUONIO

Muonion Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Manu Friman
p. 0400 393 962
manu.friman@pp.inet.fi

PELKOSENNIEMI

Vasemmistoliiton Lapin piiri ry.

toiminnanjohtaja Jaakko Alavuotunki
p. 0500 584 055
jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi

PELLO

Pellon Vasemmistoliiton kj.

puheenjohtaja Piia Kilpeläinen-Tuoma
p. 040 519 0983
piia.kilpelainen@gmail.com
pello.vasemmisto.fi
Pellon Vasemmisto Facebookissa

POSIO

Vasemmistoliiton Lapin piiri ry.

toiminnanjohtaja Jaakko Alavuotunki
p. 0500 584 055
jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi

RANUA

Vasemmistoliiton Ranuan kj.

puheenjohtaja Arto Kämä
p. 040 525 0958
arto.kama@pp.inet.fi

ROVANIEMI

Vasemmistoliiton Rovaniemen kj.

puheenjohtaja Henri Ramberg
p. 044 0765482
henri@ramberg.fi
Facebook: Rovaniemen Vasemmisto

SALLA

Vasemmistoliiton Sallan kj.

puheenjohtaja Olli Saariniemi
p. 040 541 9242
olli.saariniemi@pp1.inet.fi

SAVUKOSKI

Vasemmistoliiton Savukosken kj.

puheenjohtaja Jari Huttunen
p. 040 585 6244
jari.huttunen@korvatunturinmarja.fi

SIMO

Vasemmistoliiton Simon kj.

puheenjohtaja Eero Halttu
p. 040 735 0749
eero.halttu@pp.inet.fi

SODANKYLÄ

Sodankylän Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Riitta Hokkanen
p. 040 542 6485
hokkanenriitta@gmail.com

Sattasen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Asko Apukka
p. 040 560 1812
asko.apukka@gmail.com

TERVOLA

Vasemmistoliiton Tervolan kj.

puheenjohtaja Pertti Keränen
p. 040 540 6819
pertti.keranen@pp8.inet.fi

TORNIO

Tornion Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Olavi Parkkila
p. 040 594 1138
olavi.parkkila@pp.inet.fi

UTSJOKI

Utsjoen Vasemmistoyhdistys ry.

puheenjohtaja Anni Ahlakorpi
p. 040 5454753
anni.ahlakorpi@gmail.com

YLITORNIO

Vasemmistoliiton Ylitornion kj.

puheenjohtaja Eugen Parviainen
p. 040 550 9282
eugen_parviainen@hotmail.com